piątek 18 Wrz 2020
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

Prelegenci 4 Konferencji Rozbijamy Szklane Sufity w Poznaniu

w kolejności występowania

 

Ucz się, buduj poczucie przynależności, twórz sojusze i dobrą atmosferę
               
  Katarzyna Stróżyńska, MBA


Animatorka kultury, społeczniczka - pomysłodawczyni i organizatorka wielu wydarzeń służących integracji środowisk biznesowych, naukowych, sportowych i artystyczny. Certyfikowana coach, trenerka biznesu.
         
               
 

Iwona Paszkowska


Prezydent Klubu Business & Professional Women Posnania. Absolwentka Administracji Publicznej WSZiB, zawodowo ekspert rynku nieruchomości, związana z branżą ponad 20  lat, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, właścicielka ABADO Nieruchomości. Organizatorka wielu akcji dobroczynnych oraz działań związanych z ratowaniem zabytków. Uhonorowana tytułem Człowieka Roku 2016 w powiecie nowotomyskim. Fotoreportaż jej autorstwa z akcji charytatywnej „Studnisko” ukazał się w National Geographic.
         
               
 

Katarzyna Bekasiak


Członkini BPW od ponad 25 lat, Prezydentka Polskiej Federacji Klubów Business & Professional Women (BPW), ekonomistka, przedsiębiorczyni. Od roku 2010 promuje w Polsce EQUAL PAY DAY – Dzień równej Płacy. Obecnie pełni funkcję obserwatorki z ramienia BPW International w Radzie Europy w Strasbourgu. Wiceprezeska Zarządu Stowarzyszenia Osób i Rodzin na rzecz Zdrowia Psychicznego “Zrozumieć i Pomóc”,  współwłaścicielka Rezydencji Seniora Puszczykowo. Zabiega o ochronę zabytków, m.in. restauruje zabytkowy dworzec kolejowy w Puszczykowie. Dumna matka dwóch synów.

         
               
   

 Sylwia Zapalska

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego przez 47 lat, w tym 29 lat w najwyższej instancji sądowej, obecnie w stanie spoczynku. Inicjatorka i współzałożycielka pierwszego Klubu Business & Professional Women (BPW) w Poznaniu - pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej. Inicjatorka klubów BPW w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie a także w St. Petersburgu i Moskwie .
Uczestniczka Światowego Kongresu Kobiet w Pekinie, oraz Światowych kongresów BPW w Nairobi,  Nagoi, Vancouver oraz Melbourne.
         
   

 

 

         
       

Znajduj MOC w HERstoriach

 

Zawód: Królowa – rządy dwóch niezwykłych kobiet: królowej Świętosławy i królowej Bony


  .......

prof. Maria Barbara Topolska

 

Polski historyk nowożytny, doktorat (promotor prof. Henryk Łowmiański) i habilitacja (1984 – na podstawie rozprawy Czytelnik i książka w Wielkim Księstwie Litewskim w dobie Renesansu i Baroku) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, docent w Instytucie Badań Narodowościowych PAN, 2003 profesor zwyczajny, profesor w Instytucie Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wiceprezes Światowej Rady Badań nad Polonią (d. Rada Porozumiewawcza Badań nad Polonią). więcej...
         
               
   

dr Elżbieta Later Chodyłowa


Doktor nauk humanistycznych. Pracowała zawodowo w Zakładzie Badań nad Polonią Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Później i do tej pory współpracuje z Instytutem Polsko-Skandynawskim w Kopenhadze. Zajmuje się emigracją polską i Polonią w krajach skandynawskich. Była m.in. współpracownikiem polonijnej „Kroniki” w Oslo. Przebywała na kilku stypendiach zagranicznych (w Kopenhadze, Oslo i Helsinkach). W dorobku ma ponad 100 publikacji (w tym 1 książkę w językach fińskim i polskim, w dwóch wydaniach). Jest członkiem kilku towarzystw, m. in. Wspólnoty Polskiej, Oddział w Poznaniu, a także londyńskiego związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie. Odznaczona medalem „Pro meritis” Instytutu Polsko-Skandynawskiego.

 

         
               
   

dr Sylwia Izabela Schab


Adiunkt - UAM -Zakład Przekładu, Kultury i Literatur Skandynawskich  – absolwentka filologii duńskiej, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka i adiunkt w Katedrze Skandynawistyki UAM. Animatorka kultury – nie tylko skandynawskiej. Współorganizatorka poznańskiego festiwalu PORA NA SKANDYNAWIĘ, programuje retrospektywy kina skandynawskiego dla Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Autorka wielu artykułów na temat duńskiej literatury, którą również tłumaczy na język polski.
         
               
    Mirosława Kaźmierowska

Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Właścicielka Agencji Reklamowej AVIATOR z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu marketingiem oraz w budowaniu strategii marketingowych dla liderów rynku. Ceniona organizatorka wydarzeń integrujących środowiska.
         
   

 

 

         

 

 

Trzymaj się prosto

               
   

Władysław Krzak, MBA  

 

Ekonomista, absolwent Executive MBA The Nottingham Trent University, ekspert bhp. Przez wiele lat Wiceprezes Zarządu firmy Smartlink, w której zarządzał finansami i sprzedażą. Obecnie Prezes Zarządu 4hs.pl zajmującej się bezpieczeństwem i higieną pracy. Twórca portalu umożliwiającego odbywanie szkoleń bhp on line. Założyciel Stowarzyszenia MBA -Club, członek Rady Programowej Fundacji Pomiędzy.
         
   

 

 

         

 

Dbaj o Ziemię

               
    Cecylia Malik

artystka, performerka, działaczka ekologiczna, autorka akcji „Matki Polki na wyrębie”,
Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2002 uzyskała stypendium Prezydent Miasta Krakowa dla Młodych Twórców. Współtwórczyni Farmy sztuki - instytucji artystycznej, będącej wspólną platformą działania artystów i kuratorów. W 2010 roku w plebiscycie Radiowego Domu Kultury otrzymała nagrodę w kategorii "Kulturysta Roku".

 

 

 

 

         
   

 

 

         
Orientuj się w świecie nowoczesnych technologii
               
  Aleksandra Kornecka

Inżynierka Software Quality Assurance Engineer i certyfikowana testerka z pasją do nurtu TestOps, analizy wymagań, user experience oraz architektury informacji. Pomysłodawczyni i liderka Girls Who Test. Moderatorka forum EuroSTAR TEST Huddle. Absolwentka kognitywistyki na UAM. Entuzjastka podejścia Continuous Improvement, social mediów, eventów IT, networkingu oraz sprintów – zarówno tych w metodyce zwinnej, jak i na bieżni. W wolnych chwilach fotografuje i tańczy tango.
https://pl.linkedin.com/in/akornecka1cogsci2qualityscihttp://www.girlswhotest.pl/
         
               

 

 

Zarabiaj godziwie (warsztaty)

               
    Beata Grudzińska, MBA HR

Konsultantka i trenerka biznesu w obszarze zmiany i rozwoju zasobów ludzkich. Realizuje badania jakościowe służące udoskonalaniu zarządzania zasobami i potencjałem indywidualnych pracowników. Specjalizuje się w strategiach i praktycznych rozwiązaniach zarządzania różnorodnością w organizacjach. Wykładowca studiów podyplomowych: WSUS w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej. Ekspertka Związków Pracodawców, Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Federacji Business & Professional Women, Prezes Oddziału Wielkopolskiego Narodowego Forum Doradztwa Zawodowego. Praktykowała i pracowała w firmach japońskich, francuskich, skandynawskich i polskich. 
         
   

 

 

         
Lataj wysoko
               

 

Paulina Matecka

 

Pilot samolotowy, pilot i instruktor szybowcowy, członkini grupy akrobacyjnej Żelazny.
Zawody szybowcowe: Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Toruń, 2017 r. (4 miejsce); Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej, Węgry, Matkopuszta, 2016 r.; Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Wrocław, 2015 r. (6 miejsce); Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Toruń, 2015 r.; Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Toruń, 2014 r.; Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Częstochowa, 2013 r.; Mistrzostwa Polski Kobiet, Jelenia Góra, 2012 r. (4 miejsce). Nalot na szybowcach 540 godzin w tym 200 godzin jako instruktor, nalot na samolotach 110 godzin.

         
 

 

 

         

 

 

Agata Nykaza

 

Pilot i instruktor szybowcowy, pilot samolotowy, operator bezzałogowych statków powietrznych. Od 2010 roku posiadaczka uprawnienia w akrobacji wyższej (Advanced) na samolotach. Zawodniczka Pucharu Polski, Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata w klasie Advanced w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej. Pierwsza kobieta w elitarnym Zespole Akrobacyjnym Żelazny. Absolwentka kierunku Transport Lotniczy na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej, obecnie doktorantka tego kierunku.

 

         

 

 

 

         

 

 

Magdalena Stróżyk

 

Pilot i instruktor szybowcowy i samolotowy. Od 2010 roku w kadrze Polski: mistrzostwo Polski w 2011 roku w akrobacji szybowcowej; wicemistrzostwo polski 2012 w akrobacji szybowcowej klasa advanced; drużynowe mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej klasa advanced Finlandia Oripa 2013; wicemistrzostwo świata Dubnica klasa advanced 2012; II wice mistrzostwo Polski w klasie unlimited; II drużynowe Wicemistrzostwo świata w klasie unlimited szybowce Zbraslavice 2015; w 2016 roku udział w mistrzostwach Polski w akrobacji samolotowej. Pokazy między innymi: Radom, Aerofestival Poznań, Krzesiny, Mielec, Zamość, Kobylnica.
         
               
   

Piotr Haberland

Pilot i sportowiec, instruktor samolotowy i szybowcowy, dyrektor Aeroklubu Poznańskiego trener i wychowawca młodzieży, założyciel klas lotniczych w szkołach średnich (XIV LO w Poznaniu i I LO w Swarzędzu) oraz na Politechnice Poznańskiej, lewoskrzydłowy Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Społecznik i wizjoner - zasłużony twórca kadry juniorów w akrobacji samolotowej i szybowcowej - zdobywców tytułów mistrzowskich w kraju i za granicą, współtwórca i opiekun Młodzieżowego Ośrodka Szkolenia Akrobacji Lotniczej MOSAL. Członek Rady Fundacji Pomiędzy.        
         
   

 

 

 

         

Bądź dobrą szefową w męskim zespole

               
   

Jurgita Jurewicz

 

Z wykształcenia kucharz, z zawodu spawacz i lutowacz. Szkoleniowiec i kierownik produkcji w firmie chłodniczej. Poza pracą przyboczna w 12 Staromiejskiej Gromadzie Zuchowej "Jastrzębie" Hufcu Piast.

 

         
               
    Jolanta Lubowicz 


Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej TOTAL QUALITY CONSULTING Centrum Wdrażania Systemów Zarządzania. Od 21 lat aktywnie wspomaga innych przedsiębiorców w rozwoju ich organizacji.Propagatorka idei społecznej odpowiedzialności biznesu i CSR. Prywatnie „zaklinaczka koni”. Dobroczyńca Fundacji Pomiędzy.

 

         
               
   

Dorota Mroczkowska

 

Współwłaścicielka rodzinnej Manufaktury Draży Czekoladowych DOTI w Smolcu, niejednokrotnie doceniona krajowymi i międzynarodowymi nagrodami. Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Tygrysy w Smolcu koło Wrocławia, Człowiekiem Smolca 2009 w dowód zaangażowania w lokalne inicjatywy społeczne. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za aktywizację zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Członkiem stowarzyszeń skupiających przedsiębiorców  a także ambasador  Stowarzyszenia Aktywność Kobiet. Dobroczyńca Fundacji Pomiędzy.
         
               
    Bożena Pachura

Wiceprezes firmy rodzinnej Pneumat System, która pod jej okiem rozwija się i zachowuje ciepły, kobiecy klimat, o który tak trudno w męskiej przestrzeni technicznej. Współwłaścicielka wrocławskiego Browaru Prost, gdzie zaangażowanie oraz ciągłe pielęgnowanie wizerunku marki, owocuje kolejnym rodzinnym sukcesem.  Pod jej kierownictwem firma nie tylko generuje zyski,  ale także udowadnia że „ miękkie” zdolności  zarządzania przynoszą realne rezultaty.  Odgrywa wiele ról – jak sama podkreśla, „lata nad firmowym gniazdem”, dba o dobrą atmosferę, zachowaną synergię  i wizerunek firmy. Działa m.in. w Stowarzyszeniu Inicjatywa Firm Rodzinnych i Wrocławskiej Radzie Kobiet przy prezydencie Rafale Dutkiewiczu. Dobroczyńca Fundacji Pomiędzy.
         
   

 

         
    Sylwia Pagacz

Dyrektor Zarządzająca MEDICAL SPA Jelenia Struga - źródła wody  „Potencjałka Aox„ oraz Podziemnej Trasy Turystyczno- Edukacyjnej  „Sztolnie Kowary”. Dzięki jej pracy Hotel Jelenia Struga jest miejscem, które wyróżnia wyjątkowy klimat a Miłość i pasja - to myśl przewodnia całego Zespołu. Prezes Fundacji Kotlina Uranowa,  która  wspiera rozwój turystyki w regionie Karkonoszy. Członkini Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Dobroczyńca Fundacji Pomiędzy. 
         
   

 

         
   

 

Elżbieta Suska

Wiceprezes  i dyrektor finansowy SUMEL Sp. z o.o. Sp. k.  Przez wiele lat związana z Akademią Ekonomiczną we Wrocławiu: absolwentka Wydziału Inżynieryjno Ekonomicznego, studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości na wydziale Zarządzania i Informatyki oraz pracownik naukowym tej Uczelni. Od 1995 roku przedsiębiorczyni, zarządzająca wspólnie z mężem firmą produkcyjną branży metalowej. Członkini stowarzyszenia IFR. Dobroczyńca Fundacji Pomiędzy.

 

         
               
    Anna Wróblewska, MBA

Absolwentka Politechniki Poznańskiej Wydziału Budownictwa Lądowego, Inżynierii Środowiska ukończyła podyplomowe studia Executive MBA Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Nottingham Trent University. Od 30 lat właścicielka firmy konsultingowej działającej w obszarze ochrony środowiska. Od 1996 roku na różnych stanowiskach w międzynarodowych firmach produkujących systemy instalacyjne i rurociągi z tworzyw sztucznych, ostatnio w firmie Egeplast jako Dyrektor Exportu obszaru East. W BPW od 1992 roku, była Prezydent klubu BPW Poznań East-West oraz była Prezydent Federacji Polskiej BPW.
         
   

 

 

 

         
Korzystaj z europejskich doświadczeń
               

  dr hab. Elżbieta Lesiewicz

Politolog i historyk na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu. Sekretarz redakcji „Przeglądu Politologicznego”. Członek International Political Science Association,  Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego i Rady Programowej Ośrodka Badań i Edukacji Europejskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z integracją europejską. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się również na problemach związanych z rolą kobiet w przestrzeni publicznej oraz na współpracy polsko-czeskiej.

 ..............        
   

 

         
    dr Iwetta Andruszkiewicz

Politolog i ekonomista na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu. Stopień doktora uzyskała na podstawie rozprawy doktorskiej poświęconej zjawisku bezrobocia wśród kobiet w Polsce. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych dotyczących tematyki społeczno-ekonomicznej z uwzględnieniem roli kobiet. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki społecznej i ekonomicznej, wokół fundamentalnych praw kobiet na rynku pracy oraz kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn jako warunku istnienia kultury demokratycznej. W aktualnej pracy naukowo-badawczej porównuje teorię z praktyką realizowaną w krajach Unii Europejskiej. Beneficjentka programów unijnych pt. „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet naukowców”, a także realizatorka programu unijnego „Bez Barier – równe szanse na rynku pracy w wieku 50+”.

 

         
               
    dr Alina Balczyńska - Kosman

Politolog, doktor nauk humanistycznych z zakresu wiedzy o polityce w Zakładzie Badań nad Integracją Europejską na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół mediów masowych, partycypacji kobiet w przestrzeni medialnej w kontekście równości płci oraz języku dyskursu politycznego. Jest autorką publikacji w języku polskim i angielskim, w tym między innymi prac: Polityka medialna w Polsce. Bilans dwudziestolecia obowiązywania ustawy o radiofonii i telewizji oraz Some Issues on Women in Political, Media and Socio-Economic Space, Media w życiu publicznym – wybrane aspekty.
         
               
   

Karolina Kuśnierek


Absolwentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładowca języka angielskiego i hiszpańskiego w Szkole Językowej UAM. Posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych Collegium Civitas w Warszawie w zakresie Trener Coach. Członkini BPW Posnania.
         
   

 

 

 

         
Broń się przed mobbingiem
               
    Edyta Hajtka-Komorowska 

Radca prawny, wspólnik w Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy. Praktykę zawodową rozpoczęła w 1994 roku, od 2002 roku doradza przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności. Reprezentuje Klientów w toku skomplikowanych negocjacji biznesowych oraz przy zawieraniu kontraktów handlowych. Doradza m.in. branży budowlanej. Posiada bogate doświadczenie w sporach sądowych związanych z roszczeniami kontraktowymi. Specjalizuje się w procedurze cywilnej oraz prawie upadłościowym.Prowadzi szkolenia dla kandydatów na członków do rad nadzorczych z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Autorka publikacji dotyczących sporów sądowych oraz problematyki dochodzenia roszczeń i egzekucji należności. Członkini Rady Fundacji Pomiędzy i jej dobroczyńca.
         
   

 

 

 

         
Broń się przed atakiem - nawet w szpilkach i wieczorowej sukience  (warsztaty)
               
   

Agnieszka Repka


Licencjonowana instruktorka strzelectwa i samoobrony, detektyw, ratownik medyczny, z pasji również aktorka, piosenkarka, autorka wierszy i opowiadań. Specjalizuje się w projektowaniu i testowaniu kompleksowych systemów zabezpieczeń dla firm, kreatywnych rozwiązaniach śledczych i prowadzonych w maksymalnie realistyczny sposób szkoleniach z samoobrony dla kobiet.
         
               
               

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz