piątek 18 Wrz 2020
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

 

             

 3 marca w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2

    Prelegenci i Paneliści:  
       
   dr hab. Iwetta Andruszkiewicz

Politolog i ekonomista na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Stopień doktora uzyskała na podstawie rozprawy doktorskiej poświęconej zjawisku bezrobocia wśród kobiet w Polsce. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych dotyczących tematyki społeczno-ekonomicznej z uwzględnieniem roli kobiet. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki społecznej i ekonomicznej, wokół fundamentalnych praw kobiet na rynku pracy oraz kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn jako warunku istnienia kultury demokratycznej. W aktualnej pracy naukowo-badawczej porównuje teorię z praktyką realizowaną w krajach Unii Europejskiej. Beneficjentka programów unijnych pt. „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet naukowców”, a także realizatorka programu unijnego „Bez Barier – równe szanse na rynku pracy w wieku 50+”.
 
       
   
Rafał Boruszak

Prawie od urodzenia żeglarz, od ponad 20 lat architekt, od 13 lat buddysta a od już prawie 5 lat restaurator. W wielu dziedzinach samouk. Niezależnie od tego czym aktualnie się zajmuje daje tym za, których odpowiada maksymalnie dużo troski, pozytywnej energii i twórczego przywództwa. Entuzjasta i praktyk budowania zespołów i zarządzania przez wartości i misję. Właściciel restauracji Kuchnia MARCHE w CH Malta i w CH Posnania, gdzie można go spotkać i zjeść z nim posiłek przy wspólnym stole.
 
       
    Anna Chomicka

Kierowniczka wydziału promocji i współpracy z zagranicą w podwrocławskim Urzędzie Gminy Długołęka. Członkini Komitetu Społecznego "Długołęka dla Rwandy", powstałego na rzecz dożywiania uczniów Zespołu Szkół św. Franciszka z Asyżu w Remera w Rwandzie.
 
       
  Marta Dehmel-Durska

z całą rodziną wybrała się na wyspę Lesbos do obozu uchodźców by nieść humanitarną pomocy potrzebującym. Lektorka języka angielskiego, matka trójki dzieci.
 
       
    dr Ilona Długa

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na UAM w Poznaniu. Zawodowo związana z public relations i promocją. Pełnomocniczka akcji "Dziewczyny na Politechniki" na Politechnice Poznańskiej. Celem akcji jest zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów inżynierskich, zwłaszcza na kierunkach stricte technicznych – tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i intratnych, otwierających międzynarodowy rynek pracy.
 
 
       
  Anna Fedorczuk

Prezes zarządu fundacji Czapski Art Foundation, która zarządzała obiektem kulturalnym NOWA Gazownia. Fundacja zajmuje się działalnością kulturalną, galeryjną oraz łączeniem sztuki z biznesem. Przewodnicząca Forum Funduszy Unii Europejskiej i była Przewodnicząca Zarządu w 2 kadencjach Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego.
 
       
   
dr inż. Agnieszka Frankowska

Projektantka biżuterii, kreatorka marki OYCA (www.oyca.pl), metaloplastyk. Twórca personartów - dalece personalizowanych prac artystycznych wykonywanych na wyjątkowe okazje.
Z powodzeniem łączy pracę naukową na Uniwersytecie Przyrodniczym i działalność artystyczną z byciem mamą.
Z wykształcenia podwójny magister - zootechniki i ochrony środowiska. W 2006 roku uzyskała tytuł doktora w zakresie zastosowania techniki USG w rozrodzie zwierząt gospodarskich. W tym samym czasie zaczęła rozwijać swoje artystyczne pasje. Członkini Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Posiada uprawnienia spawacza i prawo wykonywania zawodu florysty. Przez wiele lat prowadziła szkolenia z zakresu projektowania biżuterii i bukieciarstwa dla dzieci i dorosłych, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

 
       
   
Mateusz Gaca
 
Wice mistrz Polski Latte Art 2011, zdobywca Krakowskiego Pucharu Latte Art oraz wielokrotny finalista Mistrzostw Polski Barista - najbardziej prestiżowych zawodów organizowanych przez Specialty Coffee Association of Europe oraz World Coffee Events. Prowadzi w Poznaniu Brisman Kawowy Bar słynący z wysokiej jakości kawy. Kreator niezwykłych kawowych doznań i klimatów.
 
       
 
Justyna Górska
 
menedżerka w Kuchnia Marche w CH Posnania, studentka  na Wydziale Biologii na UAM, wolontariuszka  stowarzyszeń na rzecz dzieci.
Stale doskonali swoje umiejętności gastronomiczne równocześnie studiując i odbywając praktyki pedagogiczno- przedmiotowe na różnych etapach nauczania w szkole. To pozwala jej na naukę organizacji własnego czasu oraz daje podstawy do samorealizacji.

 
       
   
dr Monika Górska
 
Reżyser ponad stu filmów dokumentalnych i reportaży nagradzanych na całym świecie, dziennikarka, wykładowca akademicki i ekspert storytellingu w biznesie. Od 26 lat praktykuje storytelling i uczy sztuki opowiadania. Kreatorka Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego. W swojej Fabryce Opowieści "pomaga małym i dużym przedsiębiorcom, ekspertom i trenerom, tak opowiadać o swoich firmach, projektach i sobie, by każdy ich słuchał. Nawet jeśli mówią szeptem". Autorka cenionych książek "Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie" oraz "Jak sprzedawać bez sprzedawania".
 
 
       
     Beata Grudzińska, MBA HR

Konsultantka i trenerka biznesu w obszarze zmiany i rozwoju zasobów ludzkich. Realizuje badania jakościowe służące udoskonalaniu zarządzania zasobami i potencjałem indywidualnych pracowników. Specjalizuje się w strategiach i praktycznych rozwiązaniach zarządzania różnorodnością w organizacjach. Wykładowca studiów podyplomowych: WSUS w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej. Ekspertka Związków Pracodawców, Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Wiceprezydentka Polskiej Federacji Klubów Business & Professional Women, Prezes Oddziału Wielkopolskiego Narodowego Forum Doradztwa Zawodowego. Praktykowała i pracowała w firmach japońskich, francuskich, skandynawskich i polskich. 
 
       
  Barbara Grześkowiak-Bocian

Spadochroniarka, doświadczona pilotka szybowcowa i ceniona instruktorka. W roku 1960 przelotem po trójkącie 300 km zdobyła złotą odznakę szybowcową oraz diament.
W 1990r. wstąpiła do Poznańskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Od 2004 r.  Przewodnicząca Klubu Seniorów Lotnictwa, od 2005 r. wiceprezeska Rady Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Polski.
 
       
    Sylwia Karczewska

Czarodziejka Muzyka, tam gdzie się pojawia zostawia po sobie miłość do muzyki (www.czarodziejkamuzyka.pl)
Artystka muzyk, pianistka. Z wyboru nauczycielka - wierzy, że uwrażliwione muzycznie dzieci mogą uczynić ten świat lepszym. Współzałożycielka Cafe Marzenie - kawiarni w Szamotułach z kulturą i sztuką w tle. Społeczniczka, pomysłodawczyni min.: wystawiania Dziadów w miejsce Helloween, wspólnego śpiewania w Święto Niepodległości, czy przybliżania dzieciom świata muzyki klasycznej podczas Niedzielnych Poranków i warsztatów z Czarodziejką Muzyką.
Właścicielka gołębicy i mama 4-letniej baletnicy.

 
       
   

Anna Kareńska

Ekonomistka oraz ceniona i nagradzana wokalistka, kreatorka galerii sztuki, restauratorka zabytków, animatorka i mecenaska kultury... Karierę wokalistki zaczynała w poznańskim klubie Od Nowa, przez wiele lat prowadziła swoją Scenę i Galerię w Poznaniu przy ulicy Kramarskiej. Teraz organizuje koncerty w kościółku w Nekielce. Swoje największe przeboje nagrała na płycie "Jeszcze w zielone gramy". Prezydentka Klubu BPW Poznań.

 
       
 

Marta Klimowska

Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w Agencji VIP-ART. Manager restauracji Piano Bar w Starym Browarze. Kobieta Przedsiębiorcza wspierająca działania organizacji zrzeszających Kobiety i organizatorka eventów dla Kobiet. Motto: "Moja praca - moja pasja".
 
       
    Beata Kartowicz

Zawodowo sztuką kulinarną zajmuje się od ponad 20 lat. W Poznaniu prowadzi cukiernię, w której ciasta i desery przygotowuje się wg domowych receptur oraz restaurację Le Targ Bistro & Bar w Starym Browarze. Stworzyła i prowadzi także Koneser Catering Poznań - pierwszą w Polsce firmę zajmującą się pudełkowym cateringiem dietetycznym.

Wraz z córkami gotuje w programie "Dzień Dobry TVN". Pisze książkę kucharską, wymyśla przepisy na pyszności.
 
       
       
       
    Hanna Kłopotowska, MBA

Malarka, portrecistka, absolwentka łódzkiej ASP, która dla sztuki porzuciła ponad 20-letnią karierę w korporacji. Absolwentka podyplomowych studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Nottingham Trent University, z doświadczeniem w organizacjach międzynarodowych o profilu farmaceutycznym i medycznym, w tym na stanowisku Country Sales Manager. Promotorka polskich topowych projektantów mody w tym marki odzieżowej Zień na terenie Wielkopolski – właścicielka butiku ZIEŃ, a następnie właścicielka butiku La Fabu w Starym Browarze. Sekretarz klubu BPW Posnania.
 
       
    Agnieszka Korpal

Uczestniczka kilkudziesięciu triathlonów,  entuzjastka górskich ultramaratonów - biegów na dystansach od 50 do 120 km. Pierwsza zdobywczyni Rowerowej Korony Gór Polski. W 2013 roku pobiła biegowy rekord Korony Gór Polski wbiegając na 28 szczytów w 89h 30min. W 2017 roku przejechała na rowerze Łuk Karpat Wschodnich – 1100 km przez góry Ukrainy i Rumunii. Od 2013 roku współprowadzi  Hostel Poco Loco i Stowarzyszenie Poco Loco Adventure, które organizuje Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego, bieg Forest Run i Festiwal GETAWAY, Współautorka książki "Magisterkowalskiblog. Historia przerwanej miłości", która powstała po śmierci Tomka Kowalskiego. więcej...
 
       
  Sylwia Kosmacz - Leśniczak

Menedżer ds administracji w Grant Thornton Poland, entuzjastka ciągłego doskonalenia się i rozwoju, praktyk otwartej komunikacji i współpracy w organizacjach, kiedyś beneficjentka - dziś trenerka Dress for Success, liderka wspaniałego zespołu kobiet.
 
       
     
Elwira Machowiak

Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Poznaniu, realizującej program terapii śmiechem i zabawą w szpitalach dla dzieci i dorosłych, placówkach specjalistycznych, edukacyjnych i opiekuńczych. Misją jest przekonanie, że uśmiech leczy! Celem Fundacji jest wywołanie uśmiechu na twarzach chorych.  Aby żadne dziecko nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią. Edukowanie, kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw w stosunku do osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, seniorów, osób wykluczonych społecznie. Edukacja w zakresie różnorodności i tolerancji wobec drugiego człowieka.
 
 
       
   

Cecylia Malik,


Artystka, performerka, działaczka ekologiczna, autorka akcji „Matki Polki na wyrębie”, Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2002 uzyskała stypendium Prezydent Miasta Krakowa dla Młodych Twórców. Współtwórczyni Farmy sztuki - instytucji artystycznej, będącej wspólną platformą działania artystów i kuratorów. W 2010 roku w plebiscycie Radiowego Domu Kultury otrzymała nagrodę w kategorii "Kulturysta Roku".
 
       
 

dr Marta Mazurek


Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, z wykształcenia anglistka, jest badaczką i nauczycielką akademicką w Instytucie Językoznawstwa na UAM, członkinią Rady Naukowej Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości, UAM.


Zainicjowała i koordynuje przyjęcie i wdrażanie przez Miasto Poznań Karty Różnorodności; zainicjowała ogólnopolską samorządową Sieć dla Równości, której celem jest promowanie równości na szczeblu lokalnym, tworzenie katalogu dobrych praktyk antydyskryminacyjnych, podejmowanie wspólnych inicjatyw oraz dzielenie się nimi z innymi miastami w kraju. Jest inspiratorką przyjętego przez Radę Miasta Poznania stanowiska ws. nadawania w 2018 r. nazw ulic na cześć ważnych kobiet w historii z okazji 100-lecia Praw Kobiet oraz wprowadzenia finansowanych z budżetu miasta zajęć przeciwdziałających dyskryminacji i wykluczeniu w poznańskich szkołach.


 
       
    Stanisław Mąderek

R
eżyser, scenarzysta z zawodu a z zamiłowania również kompozytor i aktor filmowy. Producent spektakli teatru TV, seriali, filmów dokumentalnych, reklam, teledysków i animacje komputerowych. Ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W1988 roku rozpoczął pracę w Ośrodku regionalnym TVP w Poznaniu. W 1992 roku zrealizował swój pierwszy film autorski - bajkę muzyczną pt. "Co wiedzą dzieci o krasnoludkach", wyprodukowaną na zlecenie Telewizji Dzieci i Młodzieży TVP. Zyskał sławę dzięki krótkometrażówce Stars in Black, którą wyreżyserował i także w niej zagrał. Od kilku lat na terenie całego kraju prowadzi liczne prelekcje związane z techniką filmową.
 
 
       
    Monika Pietrzak

Humanistka… Absolwentka Socjologii i Kulturoznawstwa UAM Poznań, studiów Podyplomowych z Mediacji i Negocjacji na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, Szkoły Trenerów Biznesu oraz Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim na Politechnice Opolskiej. Od 12 lat menadżerka w Kinnarps Polska (europejski lider w branży wyposażenia wnętrz komercyjnych i publicznych). Odpowiedzialna za business development, sprzedaż i zarządzanie zespołami, co z powodzeniem rozwija.

Networking to jej drugie imię :-) Od lat angażuje się i wspiera inicjatywy kobiece, kluby i fundacje. Mentorka w programie mentoringowym Fundacji Liderek Biznesu. Z pasją podchodzi do wszystkiego co robi, potrafi inspirować i sama wiecznie poszukuje nowych inspiracji i dróg rozwoju osobistego.

Więcej o tworzeniu przyjaznych przestrzeni pracy na www.kinnarps.pl.
 
       
    Violetta Ratajczak

Coach, trenerka biznesu, dyrektorka sprzedaży na Europę Centralną i Wschodnią Vilmorin Garden Sp. z o.o., właścicielka AloeSpa, absolwentka WSZiB w Poznaniu wydziału marketingu i zarządzania. Działająca w wolontariacie, pełnomocniczka Kongresu Kobiet, inicjatorka IX 9-10.09.2017 Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Poznaniu, finalistka VI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką „Bizneswoman Roku 2014” za pomysł i realizację projektu szkoleniowego „Siewca wiedzy”.

Jej motto to słowa Juliana Tuwima, „Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe być szczęśliwym, drugie uszczęśliwiać innych”. Mama Michała i Jakuba, partnerka Jacka, uwielbiana przez kota Berniego.

 
       
   
Agnieszka Repka

Licencjonowana instruktorka strzelectwa i samoobrony, detektyw. Specjalizuje się w projektowaniu i testowaniu kompleksowych systemów zabezpieczeń dla firm, kreatywnych rozwiązaniach śledczych i prowadzonych w maksymalnie realistyczny sposób szkoleniach z samoobrony dla kobiet.
 
       
   
dr Sylwia Izabela Schab
 
Adiunkt - UAM -Zakład Przekładu, Kultury i Literatur Skandynawskich  – absolwentka filologii duńskiej, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka i adiunkt w Katedrze Skandynawistyki UAM. Animatorka kultury – nie tylko skandynawskiej. Współorganizatorka poznańskiego festiwalu PORA NA SKANDYNAWIĘ, programuje retrospektywy kina skandynawskiego dla Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Autorka wielu artykułów na temat duńskiej literatury, którą również tłumaczy na język polski.
 
       
   
 
 
 
Agnieszka Ueberhan

Specjalista z zakresu żywienia medycznego, z ponad 14-letnim doświadczeniem w lecznictwie szpitalnym. Trener, szkoleniowiec i wykładowca wielu konferencji medycznych związanych z tematyką roli odżywiania w procesie terapeutycznym. Propagator dietetyki holistycznej i świadomego podejścia do odżywiania.
 
 
 
   ....