piątek 18 Wrz 2020
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

 

       
35 zł za 1 dzień, 60 zł za 2 dni (ciepły lunch i 3 przerwy kawowe każdego dnia oraz materiały konferencyjne i upominki)          
     Ewa Michnik      
  "Kobieta, która wprowadziła Operę Wrocławską w zupełnie nową epokę" - mówią o wieloletniej dyrektorce miłośnicy opery. Kreatorka superwidowisk gromadzących tysiące widzów na spektaklach w niezwyczajnych miejscach: na wyspie, na rzece, na pergoli, na stadionie, w wytwórni filmowej, w muzeum narodowym, w kaplicy i na wzgórzu... Dyrygentka pierwszej w Polsce operowej superprodukcji "Aidy" Verdiego, którą w Hali Stulecia obejrzało 20 tys. widzów a która okazała ogromnym sukcesem przesądzającym o realizacji następnych projektów. Jej misją jest przybliżanie sztuki operowej szerokiej publiczności: "Na moje spektakle nie trzeba się ubierać elegancko, trzeba się ubierać ciepło!" - mówiła po wystawieniu w 2008 "Otella" Verdiego na Wyspie Piasek.
więcej...
     
   .........    ...............     
     Anna Dziewit-Meller      
  Dziennikarka radiowa i telewizyjną, reporterka i pisarka. W programie Dzień Dobry TVN poleca warte przeczytania książki. Jej  debiutancka powieść "Disko" nominowana do Nagrody Literackiej "Gryfia" ukazała się 2012 roku. Wspólnie z Agnieszką Drotkiewicz wydała dwa zbiory wywiadów: „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”.
Uznanie zyskały jej "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" a także reporterska książka  "Gaumardżos, opowieści z Gruzji", za którą wraz z Marcinem Mellerem otrzymała Nagrodę Magellana w 2011 roku. Prowadzi autorski popularny kanał internetowy o książkach bukbuk. Od stycznia 2017 r. felietonistka „Tygodnika Powszechnego”. Samodzielna od 19 roku życia, lubiąca porządek Ślązaczka, mama dwójki dzieci.
     
           
    Anna Dutkiewicz      
 
  Pomysłodawczyni i realizatorka 13 Bali Dobroczynnych, podczas których  zebrano ponad 12 mln zł na sprzęt medyczny i leczenie dzieci. Najcenniejszym wylicytowanym przedmiotem było pióro ofiarowane przez Jana Pawła II kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi, które osiągnęło rekordową cenę 330 tys. złotych. Za środki zebrane podczas Balu w ostatnim roku, został zakupiony m.in. sprzęt medyczny dla pacjentów pawilonu Korczaka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu; ultrasonograf dla Ponadregionalnego Centrum Ginekologii Dziewczęcej przy I Klinice Ginekologii i Położnictwa UM we Wrocławiu. W  Balu każdego roku uczestniczy ponad 1000 gości — przedstawicieli biznesu, nauki, kultury i polityki.
więcej...
     
           

 

Taida Tarabuła

     
  Ceniona fotografka, wielokrotnie nagradzana za swoje zdjęcia, między innymi w konkursach National Geographic. "W świecie szukam kluczy oraz wyjaśnienia, po co to wszystko" - deklaruje swoją misję. Jej fotografie ukazują się m.in. w Newsweeku, Polityce, Wprost. "W zdjęciach lubię miękkość, niedosłowność i ciszę, ale dla równowagi uwielbiam fotografować szalone psie zabawy i sporty. Próbuję też tworzyć cykle fotograficzne o ludziach i o sobie samej, tej w środku. Wciąż poszukuję…" - pisze o sobie. Organizując warsztaty fotograficzne obiecuje: "Jeśli się do mnie zapiszesz, poczujesz się komfortowo, a jednocześnie zapragniesz iść dalej,  by odkrywać własne światy i próbować je przełożyć na język fotografii."
Pomaga bezdomniakom w kilku schroniskach, fotografując czworonogi do adopcji. Oleśniczanka mieszkająca obecnie w Warszawie. Leśnik z wykształcenia, z zawodu nauczyciel akademicki.
więcej...
   
     
           
     Julieta Gonzalez      
  Śpiewaczka operowa. Pochodzi z Meksyku i tam też rozpoczęła naukę śpiewu w Konserwatorium Narodowym. Studia wokalne ukończyła  w krakowskiej Akademii Muzycznej. W Centrum Muzyki Dawnej w Genewie kontynuowała studia podyplomowe w dziedzinie śpiewu barokowego i w zakresie muzyki średniowiecznej.  Jako solistka występuje z zespołami i muzykami ze Szwajcarii, Włoch, Francji, Meksyku i Polski. Wielokrotnie koncertowała w Operze w Lyonie, Genewie i Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku. Występuje na międzynarodowych festiwalach: Bachakademie – Niemcy, Festiwal d’Ambroney - Francja, Festiwal Concerti d’ Autunno di Rho - Włochy, Fete de la Musique – Szwajcaria, Festival Internacional del Organo Barocco – Meksyk, Forum Musicum  - Wrocław, Festiwal Sacrum Profanum  - Kraków. Repertuar Julietty  Gonzales to nie tylko muzyka dawna, ale także muzyka współczesna oraz tradycyjna i klasyczna muzyka Meksyku i krajów iberoamerykańskich.      
           
    Ewa Jałochowska      

 

  Historyczka sztuki i pisarka, propagatorka twórczości herstorycznej.  Sama o sobie pisze: „Kim jestem. Nie mogłabym nazwać siebie pisarką, gdy pisarką była Virginia Woolf, ani nazwać siebie pisarzem, gdy był nim Italo Calvino. Mogę napisać więc jedynie , że jestem niedomknięta i niedokonana, że staram się i uczę, i piszę, a potem ograniczam się do faktów. Spod jej pióra wyszły „Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem" oraz „Duchy Singapuru” - napisana po rocznym pobycie w Azji.  Jej wykłady z historii sztuki, wierzeń i mitów z różnych części świata imponują erudycją, a barwny język, którym się posługuje zapadają mocno w pamięć.   Była redaktorem w dziale kultury Redakcji Internetowej Polskiego Radia. Współpracowała z miesięcznikiem „Feniks”, „Tygodnikiem Powszechnym”, portalem „Polityka”, Magazynem National Geographic. Jej opowiadania były publikowane w kwartalniku „Wyspa” oraz „Nowe Peryferie”. http://ewajalochowska.pl/ sama w sobie jest dziełem sztuki.

     
           
           
    Julija Słaby      
    Międzynarodowa trenerka biznesu, akredytowana coach ICF ACC, certyfikowana trenerka oraz wyłączna przedstawicielka Points of You® w Polsce, certyfikowana coach - Team Coaching International, konsultantka biznesowa. Specjalizuje się w szkoleniach oraz warsztatach dla coachów, menedżerów, kadry zarządzającej, w coachingu zespołowym oraz sesjach indywidualnych w organizacjach. Zajmuje się komunikacją, kreowaniem wizerunku, autoprezentacją, przywództwem osobistym, zarządzaniem zmianą i różnorodnością w organizacjach. Prowadzi międzynarodowe projekty w różnych branżach: biznesie, edukacji, kulturze, turystyce, ochronie środowiska. Współpracowała przy tworzeniu ok. 500 miejsc pracy w sektorze BPO (Business Process Outsourcing ), IBM Consulting, Ernst &Young. więcej...      
           
           
   Ilona Niebał      
   Dziennikarka prasowa, wizażystka i psycholożka. "Mam dwa zawody – gdy nie ubieram ludzi, to piszę teksty, a gdy nie piszę, to ubieram. Łączy je z pewnością rozmawianie z ludźmi. Z mojego pierwszego wymarzonego i wykonywanego zawodu jestem dziennikarką prasową – w tej profesji pracowałam już wtedy, gdy jeszcze w Polsce nie było centrów handlowych. Pozostałam z dziennikarstwem w kontakcie do dziś.Praca stylistki natomiast skłoniła mnie do kolejnych studiów – być może jestem jedyną osobą, która najpierw została stylistką, a później psychologiem, a nie odwrotnie. To praca z ludźmi i niezwykle blisko ludzi sprawiła, że chciałam wiedzieć więcej o tym, jak myślą, czują i działają ludzie." więcej...      
           
     Katarzyna Wojtaszek      
  Doskonale rozumie kobiety z niepełnosprawnością ruchową i z myślą o nich powołała Fundację Jedyna Taka. Organizatorka pierwszych w Polsce Wyborów Miss na Wózku Inwalidzkim (odbyły się już cztery edycje). Rok temu sprowadziła do Warszawy reprezentantki 24 krajów, aby pokazać piękne i aktywne kobiety, poruszające się na wózkach inwalidzkich. „Projekt powstał aby integrować społeczeństwo i pokazać, że sprawność fizyczna nie przesądza o atrakcyjności człowieka. Chcę kruszyć stereotypy zakorzenione od pokoleń" - mówi o Konkursie Miss.  Jest promotorką macierzyństwa. Wspiera  mamy z niepełnosprawnościami, bo sama wie najlepiej, jak to jest być taką mamą.      
   

 

     
    Zbigniew Graczyk      
    Pasjonat podróży, emigrant, youtuber i bloger, autor artykułów w czasopismach podróżniczych. Urodzony w Polsce na stałe mieszka w Szwecji. "Kulam się przez życie. Stąd mój pseudonim Rullaman czyli człowiek który się toczy na kołach. Moją pasją od najdawniejszych lat były podróże, które rozpocząłem za młodu palcem po mapie a teraz kontynuuję już realnie. Po co? By poznać świat, by zmierzyć się z własnym sobą, by pokazać innym że na wózku też można. By pokazać milionom osób niepełnosprawnych że można podróżować." Niedawno zadebiutował na rynku wydawniczym, autobiograficzną książką „Wózkiem przez świat”, w której łamie stereotypy na temat niepełnosprawności. więcej...
     
           
    

dr hab. Iwetta Andruszkiewicz

     
  ukończyła studia na kierunkach: politologia i ekonomia a studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Stopień doktora uzyskała na podstawie rozprawy doktorskiej poświęconej zjawisku bezrobocia wśród kobiet w Polsce. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych dotyczących tematyki społeczno-ekonomicznej z uwzględnieniem roli kobiet. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki społecznej i ekonomicznej, wokół fundamentalnych praw kobiet na rynku pracy oraz kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn jako warunku istnienia kultury demokratycznej. W aktualnej pracy naukowo-badawczej stara się porównać teorię z praktyką realizowaną w krajach Unii Europejskiej. Beneficjentka programów unijnych pt. „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet naukowców”, a także realizatorka programu unijnego „Bez Barier – równe szanse na rynku pracy w wieku 50+” oraz projektu współfinansowanego przez Unię Europejską: „Staże i szkolenia praktyczne pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych w przedsiębiorstwach”.
Uczestniczka specjalistycznego programu wsparcia dla przedsiębiorstw w obszarze design. Laureatka konkursu organizowanego przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w ramach projektu „Partycypacja kobiet w nauce i gospodarce”. Organizatorka kilkunastu konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych poświęconych partycypacji kobiet w przestrzeni publicznej. Ekspertka z zakresu rynku pracy kobiet dla fundacji i stowarzyszeń kobiecych. Autorka monografii „Polityka równości. Polskie realia.” oraz autorka i współautorka 9 prac naukowych pod redakcją. Beneficjentka grantu Fundacji UAM Partycypacja Kobiet w Nauce i Gospodarce. W 2018 roku otrzymała wyróżnienie od środowisk kobiecych – Mikrofon Głosu Kobiet.                   
 
     
         
           
           
   

Wiesława Modlińska

     
  ceniona działaczka społeczna i organizatorka. Założycielka i wieloletnia prezes zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnicy. Od 2007 roku wyciągnęła z domów i wręczyła indeksy kilkuset osobom z Oleśnicy i okolicznych miejscowości.
Jej celem jest integracja osób starszych, poprzez edukację i rozwój ich zainteresowań oraz wzrost aktywności życiowej na każdym etapie życia.

Słuchacze skorzystać mogą w zależności od swoich potrzeb i preferencji z wielu sekcji: brydżowej, plastycznej, turystycznej, Nordic Walking, kulturalnej, kulinarnej. Mają też możliwość nauki języka niemieckiego i angielskiego oraz podyskutowania w Klubie Książki. Wszystko to służyć ma rozwojowi oraz nawiązywaniu znajomości i przyjaźni, by nikt nie czuł się sam.
     
           
     Monika Osińska      
  Fizjoterapeutka i ortopodolożka, doktorantka i wykładowca. Właścicielka centrum fizjoterapii i podologii ortopedycznej  Somamedika. Od ponad 7 lat związana z nauką i szkolnictwem wyższym. Twórczyni eventów, warsztatów i konferencji o charakterze medycznym. Współtwórczyni Young4Life-projektu, w którym wiedza medyczna przeplata się ze świadomością, wrażliwością i otwartością na potrzeby drugiego człowieka, również tego z niepełną sprawnością.

O niepełnosprawności i potrzebie burzenia stereotypów mówi głośno ucząc  jazdy na wózku inwalidzkim oraz projektując innowacyjne urządzenia do rehabilitacji dzieci.
Uważa, że „przez życie trzeba iść nie tylko śmiało, ale i wygodnie", w związku z czym, swoją pracę zawodową poświęca podologii ortopedycznej projektując indywidualne wkładki ortopedyczne i rozwiązując problemy małych i dużych stóp.

 
     
           
    Agnieszka Michalska      
    Andragożka i doradczyni zawodowa, coach kariery i certyfikowana trenerka biznesu. Od 17 lat związana ze środowiskiem akademickim. Współorganizatorka Targów Edukacyjnych w CK Zamek w Poznaniu oraz ogólnopolskiego programu certyfikacji szkół wyższych "Wiarygodna Szkoła". Wykładowca i autorka szkoleń z zakresu: planowania kariery zawodowej, kreowania marki osobistej, przedsiębiorczości, komunikacji interpersonalnej oraz networkingu.
Od 6 lat związana z branżą medyczną, gdzie z powodzeniem organizuje: kursy, szkolenia, sympozja i konferencje dla przedstawicieli zawodów medycznych i około medycznych. Współautorka nowego projektu "Young4Life", który z założenia ma wyczulić przyszłych adeptów sztuki lekarskiej na świadomość potrzeb drugiego człowieka.
Ambasadorka młodych talentów. Przyjaciel w potrzebie - zawsze blisko ludzi, z otwartym sercem, wrażliwością i gotowym pytaniem: "jak mogę Tobie pomóc?"

     
           
           
  Izabela Wołyniec-Sobczak      
  Coach i doradca kariery, rekruterka i headhunterka, ekspertka personal brandingu, trenerka umiejętności miękkich. Jej misją jest wspierać kobiety, które pracują na etacie, w rozwoju zawodowym, aby z odwagą i pewnością siebie sięgały po pracę swoich marzeń. Pomaga przygotować się do zmiany pracy, zmienić ścieżkę zawodową. Uczy, jak poruszać się po wymagającym rynku pracy, jak zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej oraz jak budować swoją markę osobistą, aby być cenionym i poszukiwanym przez pracodawców specjalistą. Autorka artykułów publikowanych m.in. w Marketer Plus, Sukces Pisany Szminką, Świat Elit, Inn Poland, Personel Plus, Mam Startup, Firmer.Jest Ambasadorką projektu Sukces To Ja, fundacji Sukces Pisany Szminką oraz mentorką w wydarzeniach Poznań Mentoring Walk. Autorka książki „Zawodowa odnowa. Przygotuj się i zdobądź pracę Twoich marzeń.” Prowadzi grupę na Facebooku „Menedżerki swojej kariery”.      
           
    Agata Grenda      
    Menedżerka kultury, przez ponad 7 lat pracująca w Nowym Jorku w randze konsula oraz wice a następnie dyrektora Instytutu Kultury Polskiej. W latach 2011-2015 Dyrektorka Departamentu Kultury w wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Ma na swoim koncie zarówno produkcję projektów międzynarodowych (w tym pierwszej prezentacji polskiego teatru podczas Lincoln Center Festiwal – jednego z najważniejszych festiwali teatralnych świata oraz prezentacji sztuki o polskiej bohaterce Irenie Gut-Opdyke na Broadway'u), pracę z lokalnymi społecznościami (zainicjowany przez nią projekt „Wielkopolska: Rewolucje” media okrzyknęły najważniejszych wydarzeniem społeczno-edukacyjnym ostatnich lat). Obecnie właścicielka firmy GRENDA. PRODUKCJA KULTURY, która łączy kulturę z biznesem. Od lat wspiera kobiety w ich zawodowej drodze. Na zlecenie Miasta Poznania realizuje projekt ONEPoznan. Prowadzi także warsztaty tylko dla Pań (m.in. z negocjacji w biznesie).  więcej...      
           
     Beata Cupriak      
  projektantka mody, prezes i założycielka firmy odzieżowej. W 1989 roku stworzyła markę BC, a nieco później sygnowała kolekcje swoim pełnym imieniem i nazwiskiem. Tworzy nietuzinkowe kolekcje dla kobiet aktywnych zawodowo, które nienagannie prezentują się przez cały dzień pracy i nie są biurowymi uniformami oraz szykowne ubrania  na ważne wydarzenia. Kolekcje Beaty Cupriak są ponadczasowe i co dla wielu klientek jest bardzo istotne powstają w Polsce. Jak przyznaje projektantka najbardziej lubi projektować rzeczy które sama potem nosi: zabawne spodnie, bomberki, minimalistyczne bluzki, proste płaszcze.      
           
    Ewelina Szeratics      
  prawniczka, dziennikarka, działaczka społeczna, podróżniczka. Przez lata związana z Polskim Radiem, od czterech lat skupia się na pomocy Trzeciemu Sektorowi. "Marzy mi się, aby fundacje i stowarzyszenia działające w naszym kraju nie musiały borykać się z problemami finansowymi. Prowadząc wraz z prawnikami specjalizującymi się w prawie spadkowym darmowe wykłady o testamentach, informuję, że po uwzględnieniu w testamencie rodziny i przyjaciół, można zostawić, choćby symboliczny zapis, na wybraną fundację lub stowarzyszenie". W ramach Fundacji Otwarte Forum prowadzi stronę www.napisztestament.org.pl
     
           
   

 

     
   

Łukasz Martyniec

     
  Prawnik, doradca sukcesyjny, wykładowca. Specjalista w  w zakresie sukcesji międzypokoleniowej oraz planowania spadkowego. Uczestniczył w skonstruowaniu oraz wprowadzeniu w życie przeszło 250 planów sukcesji obejmujących sytuację prywatną i biznesową, na płaszczyznach prawnych, finansowych i organizacyjnych. Jako wykładowca przeprowadził szkolenia z zakresu sukcesji dla największych towarzystw ubezpieczeniowych, banków i organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Wykładowca i ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego w Poznaniu oraz Europejskiej Akademii Planowania Finansowego EAFP w Warszawie. Obecnie występuje w roli konsultanta społecznego w pracach nad zmianami prawa dotyczącego sukcesji prowadzonych przez Ministerstwo Rozwoju. Więcej...
     
           
           
     Katarzyna Skaza      
  Dietetyczka, miłośnicza zdrowego stylu życia. Prowadzi gabinet naturoterapii, w którym bardzo indywidualnie skupia się nad każdym problemem zdrowotnym swoich pacjentów. Preferuje ziołolecznictwo i naturalne metody dochodzenia do zdrowia. Uczy ludzi jak żyć w czasach, w których pożywienie przestało być lekarstwem, a zaczęło szkodzić naszemu zdrowiu. Pokazuje jak stosować profilaktykę i korzystać z dobrodziejstw natury, która jest wokół nas a wystarczy tylko po nią umiejętnie sięgnąć."Zdrowie to przede wszystkim świadomość tego, czym jesteśmy i jak funkcjonuje organizm, świadomość, że zdrowie zależy w pierwszej kolejności od diety, świadomość, że tylko całościowe, kompleksowe podejście do tematu może przynieść efekty prawdziwe, długoterminowe." więcej...      
         
         
     Anna Obruśnik      
  Praca jest jej pasją, która zrodziła się podczas studiowania na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Skupia się na pomaganiu ludziom, którzy chcą poprawić jakość i komfort swojego życia poprzez zmianę nawyków żywieniowych, lub których choroba zmusiła do zmiany żywienia, tak aby nie było to katorgą.
Wierzy, że każdy jeżeli tylko chce, może osiągnąć swój cel – trzeba go tylko realnie określić i chwycić pomocną dłoń drugiego człowieka.
     
           
     Dorota Chlebuś      
   – niesamowicie uśmiechnięta kobieta - jak przystało na trenerkę Praktyki Śmiechu. Realizuje się w miejscu, które sama wykreowała… Tym miejscem jest Dashira (gabinet terapii naturalnych i ezoteryki terapeutycznej przy wrocławskim Rynku). Warsztaty prowadzone przez nią jak magnes przyciągają osoby, które pragną uświadomić sobie, że w każdym z nas drzemie, a czasem głęboko śpi olbrzymi osobisty potencjał. I tylko od nas zależy czy go poruszymy. Podczas warsztatów, jako Coach ICF korzysta z metody Points Of You opartej na pracy z obrazem - chociaż wzrok nie jest jej najmocniejszą stroną. Jej koleżanki coache mówią o niej z uznaniem, że widzi więcej niż inni nie patrząc oczami. Jest także ekspertką w dziedzinie masażu  klasycznego oraz orientalnego. Stara się dowiedzieć co, komu w duszy gra…      
           
  Aleksandra Kowal      
  z zawodu socjolożka, od początku życia zawodowego związana z organizacjami pozarządowymi. Od niemal trzech lat zajmuje się koordynacją projektów w Fundacji „HASCO-LEK”. Od niedawna rozwija się również jako kierownik Biura PR Grupy Hasco. Chętnie dzieli się radością jaką sprawia niesienie pomocy innym, propagując ideę wolontariatu pracowniczego. Zawodowo interesuje się tym, jak dbać o największą efektywność prowadzonych działań. W Fundacji oznacza to ciągłe szukanie odpowiedzi na pytanie czym jest mądra pomoc, w biurze PR – jak skutecznie zakomunikować innym, jacy jesteśmy.      
         
    Izabela Czuban      
  wraz z Justyną Pióro i Anną Jurek-Jellonek jedna z matek założycielek organizacji WINDA - Wiejskiego Integratora Dobrych Aktywności, wspierającej Kobiety, dla których życie na wsi nie jest ograniczeniem, ale wręcz motorem do działań. Studiowała polonistykę i dziennikarstwo, pracowała jako dziennikarka i prowadziła wykłady na uczelni. Była rzecznikiem prasowym i marketingowcem. "Z perspektywy lat wiem, że najbardziej pomogło mi w życiu to, co na początku wydawało się końcem świata: przeprowadzka z Wrocławia do małej wsi pośrodku ogromnego lasu, choroby i śmierć rodziców, niespodzianki macierzyństwa, zawodowe fikołki, finansowe doły, wiele „niedasię” i „niemamsił”. To dzięki tym schodom jestem teraz częścią WINdy dla kobiet i właścicielką Akademii Beztroski. Jestem też szczęśliwą mamą i partnerką a rachunki płacę dzięki temu, że na co dzień sprzedaję dachówki i jestem człowiekiem od wszystkiego w małej firmie."          
           
   

Dorota Mroczkowska

     
  od ponad 25 lat wraz z mężem i córkami prowadzi firmę rodzinną Manufakturę Doti wytwarzającą owoce i orzechy w czekoladzie. Od wielu lat jest pracodawcą osób niepełnosprawnych. Aktualnie zatrudnia kilka osób w ramach otwartego rynku pracy ale ma również doświadczenie w prowadzeniu zakładu pracy chronionej. Za aktywizację zatrudnienia osób niepełnosprawnych została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi w 2016 roku.       
           
   

Weronika Zimna

     
         
  Członkini zarządu Fundacji MamyGłos działającej na rzecz  uświadomienia młodym kobietom ich praw i tego, jak te prawa egzekwować. Celem Fundacji jest  wzmocnienie środowiska młodych aktywistek, aby dać ich rówieśni(cz)kom  przykłady działań prorównościowych. "Bycie uczennicą nie jest łatwe. Lektury mówią o kobietach uległych, zdradzanych i posłusznych. Podręczniki od historii zapomniały o narodowych bohaterkach, a te od WOSu milczą na temat przemocy domowej. Nauczyciele i nauczycielki nierzadko komentują wygląd uczennic, choć wygląd uczniów jest im zwykle obojętny. Wkraczając w dorosłość, dziewczyny otrzymują w szkole lekcję miejsca w społeczeństwie – mamy siedzieć cicho i potakiwać."
Współtwórczyni projektu Girls in IT. Digital project managerka, web developerka, tłumaczka z języka angielskiego. Bloguje pod adresem zimnotutaj.pl - mierzy się tam z polskim systemem edukacji, kulturą i problemami młodych osób. Czyta zdecydowanie za dużo książek. 
     
           
     Renata Sobczak      
  oleśniczanka, kobieta o wielu twarzach i zainteresowaniach. Od wielu lat biega na długich dystansach, podróżuje po świecie. Nie boi się nowych wyzwań. To jej odwaga spowodowała, że zajęła się malarstwem i sztukami pokrewnymi. Będąc słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaczęła uczestniczyć w zajęciach ze sztuki. To wtedy  również rozpoczęła naukę w Autorskim Liceum Artystycznym we Wrocławiu. Prace pani Renaty można było zobaczyć na wielu wystawach. Tworzy w różnorodnych technikach, od malarstwa olejnego, przez akryl, temperę, akwarelę, po suchą temperę i węgiel.Odważna w podejmowaniu decyzji, świadoma swoich umiejętności a przy tym niezwykle skromna. Może być przykładem dla wielu kobiet.      
           
    Sylwia Żurkiewicz