piątek 18 Wrz 2020
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

 

 

Prelegentki i Prelegenci VII Rozbijalni Szklanych Sufitów

 

Prelegentki VII Rozbijalni Szklanych Sufitów

 

 

       
         
 Julieta Gonzalez  

Julieta Gonzalez - Springer

   
  Artystka operowa - mieszkająca w Polsce a pochodząca z Meksyku - ceniona na obu kontynentach. Rozpoczęte w meksykańskim Konserwatorium Narodowym studia wokalne ukończyła w krakowskiej Akademii Muzycznej. Studia podyplomowe w dziedzinie śpiewu barokowego i muzyki średniowiecznej kontynuowała w Centrum Muzyki Dawnej w Genewie.  Jako solistka występuje z zespołami i muzykami ze Szwajcarii, Włoch, Francji, Meksyku i Polski. Wielokrotnie koncertowała w Operze w Lyonie, Genewie i Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku. Występuje na międzynarodowych festiwalach: Bachakademie – Niemcy, Festiwal d’Ambroney - Francja, Festiwal Concerti d’ Autunno di Rho - Włochy, Fete de la Musique – Szwajcaria, Festival Internacional del Organo Barocco – Meksyk, Forum Musicum  - Wrocław, Festiwal Sacrum Profanum  - Kraków. 
Prowadzi też działalność pedagogiczną z dziećmi i młodzieżą poprzez  warsztaty i lekcje mistrzowskie. We Wrocławiu współpracuje z Muzeum Narodowym i Etnograficznym, Instytutem Filologii Hiszpańskiej (UWR) oraz z Akademią Muzyczną w Łodzi.
   
         
 Magdalena Zarębska  

 Magdalena Zarębska

   
  Pisarka, autorka sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych. W 2008 roku opowiadaniem "Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu.

W 2009 ukazała się jej pierwsza książka. "Kaktus na parapecie" w 2012 roku była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował" została ogłoszona książką roku 2013. Do dziś wydała dwadzieścia pozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym dwie książki w formacie teatru kamishibai.

Od 2016 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział we Wrocławiu.

Na stałe związana z teatrem ATM Mała Scena na Bielanach, w którym wystawiane są jej sztuki dla dzieci. Współpracuje również z teatrem Ekstrawersja we Wrocławiu.
   
         
  Anna Piwowarska Nasz
 

 Anna Piwowarska - Nasz

   
  Przewodnicząca Rady Programowej Radia Wrocław, publicystka, autorka i prezenterka Studia Odra, kierowniczka Redakcji Publicystyki. Autorka cyklicznych programów "Mały, duży biznes", Przewodnik, W zdrowym ciele, zdrowy duch", "Z tej ziemi" (1990-2001), Redaktor odpowiedzialna za reportaż (1998-2000). Jurorka konkursów na reportaż radiowy, wykładowca prowadząca zajęcia z radiowości w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, współpracowniczka internetowego Studenckiego Radia BiT.    
         
  Agnieszka Szydełko  

dr n.med. Agnieszka Bronowicka-Szydełko

   
  Adiunkt Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, współautorka licznych publikacji o zasięgu międzynarodowym w dziedzinie biochemii i diagnostyki, kierowniczka grantów naukowych  narodowych i unijnych. W swojej pracy zajmuje się diagnostyką zaburzeń gospodarki węglowodanowej i lipidowej, stresem oksydacyjnym i stanem zapalnym. Prywatnie żona i mama trojga dzieci. Lubi pracować z ludźmi i dla ludzi - jest przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łozinie - organizacji skupiającej wspaniałe osoby, które nie szczędzą czasu, sił i pracy dla społeczności.    
         
Bożena Szydłowska  

Bożena Szydłowska

   
  Samorządowiec, doradczyni podatkowa, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej - w latach 2007 - 2019 - nie ubiegała się o reelekcję. Była burmistrz i przewodnicząca rady miejskiej w Swarzędzu. W Sejmie VIII kadencji był członkinią Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej. 

 

   
         
 Karolina Schneider  

Karolina Schneider

   
 

Certyfikowany coach międzykulturowy. Moderatorka warsztatów w zakresie „innowacja“ oraz „efektywna współpraca i niwelowanie konfliktów“. Pochodzi z Warszawy. Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim wyjechała jako stypendystka do Niemiec, magistra obroniła w Stuttgarcie na temat „Transfer best practices w korporacji międzynarodowej”. Od prawie 15 lat pracuje w międzynarodowym koncernie jako specjalistka komunikacji wewnętrznej i moderatorka warsztatów. Swoją rolę definiuje jako „interfejs” między zawodami ściśle technicznymi oraz zawodami absolutnie nietechnicznymi.

W toku kariery zawodowej mieszkała i pracowała 2 lata w Rosji. Po powrocie zdobyła certyfikat coacha międzykulturowego o profilu Polska/Rosja – Niemcy. Mówi biegle w 4 językach, współtworzy kampanie komunikacyjne dla różnych grup odbiorców, wizualizuje i ilustruje. linkedin
   
         
  Anna Hildebrandt-Mrozek  

dr Anna Hildebrandt-Mrozek

   
  Trenerka rozwoju osobistego w Instytucie Talentów FLASHPOINT.

Ekspert w dziedzinie edukacji i rynku pracy oraz komunikacji międzypokoleniowej.  Moderatorka sieci Edukacja i Wiedza w projekcie Foresight Pomorze 2030 i współtwórca scenariuszy rozwoju pomorskiej edukacji. Moderatorka panelu Pomorskiej Sieci Tematycznej ds. wysokiej jakości kształcenia zawodowego i ustawicznego Pomorskiego Obserwatorium Procesów Adaptacyjnych. Członkini Gdańskiej Rady Oświatowej w latach 2011-2015. Inicjatorka i organizatorka Debat Młodych Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Autorka książki „Koniec z pracą?” wydanej nakładem Wydawnictwa Difin. Wkrótce ukaże się jej kolejna książka: „Pasja życia - życie z pasją. Rodzicielstwo”. Prowadzi Akademię Rodzica we wrocławskich szkołach i przedszkolach. Stale współpracuje z Instytutem Rozwoju Osobistego GANESA.
   
         
Wiesława Modlińska  

Wiesława Modlińska

   
 
Współzałożycielka i wieloletnia prezeska zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnicy.

Działaczka na rzecz integracji osób starszych, poprzez edukację i rozwój zainteresowań oraz utrzymanie stałej aktywności życiowej na każdym etapie życia. Jej działania mają służyć rozwojowi oraz nawiązywaniu znajomości i przyjaźni, by nikt nie czuł się sam.
   
         
 Radosław Panas  

Radosław Panas

   
  Prezes Zarządu Fundacji VCC zajmującej się rozwojem i promocją kształcenia zawodowego, poprzez wdrożenia autorskiego systemu łączącego potrzeby przedsiębiorców z rynkiem edukacji. W działalności komercyjnej odpowiedzialny za projekty szkoleniowe dla ponad 35 000 osób dedykowane dla szkół, uczelni, osób dorosłych, zatrudnionych i bezrobotnych. Posiada doświadczenie w opracowywaniu edukacyjnych materiałów multimedialnych oraz edukacji na odległość. Fundacja VCC dysponuje największą w kraju liczbą kwalifikacji rynkowych włączonych do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji utworzonego z Krajową Ramą  Kwalifikacji oraz Europejską Ramą Kwalifikacji. W ramach dystrybucji Systemu VCC Fundacja zgromadziła ponad 100 kwalifikacji w ramach których zostało wydanych ponad 77 tyś certyfikatów dla uczestników z łącznie 17 krajów Europy.
   
         

Beata Grudzińska
 
 

Beata Grudzińska, MBA

   
  Konsultantka i trenerka biznesu w obszarze zarządzania i rozwijania potencjału pracowników. Specjalistka od strategii i praktycznych rozwiązań w zarządzaniu różnorodnością w organizacjach. Wykładowca studiów podyplomowych: WSUS w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej. Ekspertka Związków Pracodawców, Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Wiceprezydentka Polskiej Federacji Klubów Business & Professional Women, Prezeska Oddziału Wielkopolskiego Narodowego Forum Doradztwa Zawodowego. Praktykuje i pracuje w firmach japońskich, francuskich, skandynawskich i polskich.    
         
 Mateusz Góra  

Mateusz Góra

   
  Jako dziecko i nastolatek upodobał sobie sport i… matematykę. Z powodzeniem startował w wielu konkursach matematycznych i zawodach sportowych, a szczególnie upodobał sobie piłkę. Mimo kilku mniejszych i większych szkolnych sukcesów nie był zwolennikiem systemu, w jakim przyszło mu się uczyć. Dodanie do tego zamiłowania do piłki nożnej doprowadziło do tego, że jeszcze jako nastolatek zaczął pracę jako trener piłkarski. Po kilku latach założył swoją szkołę, której dzisiaj poświęca 100% zawodowej uwagi, a w której stara się stworzyć świat według własnej wizji. W Sky Blue Education, szkole, którą założył Mateusz naucza się języków obcych oraz robotyki i programowania.    
         
 Kasia Wróbel  

 Kasia Wróbel

   
  Autorka bloga "Wróbel w garści", trenerka grupy biegowej, lekkoatletka w KS AZS AWF Wrocław, współorganizatorka wydarzeń biegowych we Wrocławiu.

Skończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim i Sport na Akademii Wychowania Fizycznego. Pisze dla "Chujowej Pani Domu".
O sobie pisze: "Jestem Kasia. Nie mam zamiaru zdobywać świata, chcę pielić marchewki za domem. Piszę bloga, na którym mówię o tym czym jest dla mnie normalność i czego boję się w dorosłości. Mam dwadzieścia pięć lat, od jakiegoś czasu dzieciaki mówią mi dzień dobry, a mama konsultuje ze mną kolor firanek. Lubię obserwować świat i przegryzać go chałką z masłem. Chciałabym poczuć się w życiu wygodnie i dużo częściej doświadczać swobody bycia sobą. Czasem mi się to udaje, a czasem wolę zostać w domu. Trudne to żyćko, oj trudne. :)


 

   
         
Krystyna Stoparczyk  

Krystyna Stoparczyk

   
  Ambasadorka "Seniorów w Akcji", współzałożycielka  „Pogotowia Tradycji” międzypokoleniowej grupy artystycznej. Stworzyła teatr, w którym reanimuje dawne zwyczaje i wzbogaca lokalną kulturę. Zorganizowała cykl spotkań; wspólne andrzejki, kolędowanie przy stole z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, jasełka, kiermasz wielkanocny. Uczestnicy projektu wydobyli zapomniane pieśni, przyśpiewki i tańce ludowe, przygotowywali koncerty.    
         
  Dorota Chlebuś
 

Dorota Dashka Chlebuś

   
  Założycielka i właścicielka firmy i Studia Dashira; współtwórczyni, realizatorka i trenerka Praktyki Śmiechu (praktykasmiechu.pl) oraz Codziennej Praktyki Redukcji Napięć - propagatorka zdrowego myślenia, świadomego życia i nieuwarunkowanego  śmiechu. Od ponad 20 lat praktyk masaży - techniki klasyczne, orientalne, terapeutyczne, energetyczne i masaż dźwiękiem (IV moduły). Dyplomowany praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania, Faces,  Points of You, Terapii Ręki PTR oraz Treningu Widzenia. Certyfikowany praktyk Kinezjologii Stosowanej III stopnia oraz Kinezjologii Edukacyjnej wg Paula Dennisona (certyfikaty Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów). Doświadczona motywatorka (coach (ICF ACC) Absolwentka Akademii Terapii Naturalnych oraz wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Dashka jako podopieczna Polskiego Związku Osób Niewidomych prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe, również przy użyciu m.in. obrazów i fotografii udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.
   
         
         
Andrzej Motyka  

Andrzej AndYou Motyka

   
  założyciel i właściciel firmy Praxi ; współtwórca, realizator i trener Praktyki Śmiechu (praktykasmiechu.pl) oraz Codziennej Praktyki Redukcji Napięć, dyplomowany Lider Klubu Śmiechu sygnowanego przez dr. med. Madana Katarię i Laughter Yoga University, certyfikowany Praktyk Jogi Śmiechu, trener nieuwarunkowanego śmiechu. Instruktor i sędzia nordic walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking z licencją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - ponad 10-letnie doświadczenie. Certyfikowany specjalista PFS w zakresie Treningu osób z nadwagą i otyłością. Certyfikowany praktyk Kinezjologii Stosowanej III stopnia oraz Kinezjologii Edukacyjnej wg Paula Dennisona ( certyfikaty Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów). Dyplomowany praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania, Treningu Widzenia,Terapii Ręki PTR, Faces ,Points of You. Doświadczony motywator, praktyk  masażu manualno - energetycznego, pasjonat świadomości ciała, ćwiczeń usprawniających ruchowo i doskonalenia integracji ciało- umysł. AndYou jako podopieczny Centrum Psychoonkologii  udowadnia, że zawsze warto zachowywać pogodę ducha, rozwijać się, szukać nowych dróg i możliwości w procesie zdrowienia i powrocie do pełni sił.    
         
         
  Zofia Chabierska  

Zofia Chabierska

   
  Certyfikowana instruktorka Slow Joggingu, ukończyła dwuetapowe szkolenie w Instytucie Fizjologii Sportu Hiroakiego Tanaki -  twórcy Slow Joggingu.  Prowadząca swój własny biznes, matka, żona, oleśniczanka.
   
         
   

Andrzej Kozłowski

   
 Andrzej Kozłowski   Aktor mim, animator kultury, przez kilka lat aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego ( jeszcze za życia mistrza Tomaszewskiego), gdzie brał udział w spektaklach: Hamlet – ironia i żałoba, Akcja – sen nocy letniej, Król siedmiodniowy. Założyciel i współtwórca Teatru Pantomimy AP we Wrocławiu, aktor w Teatrze Formy Józefa Markockiego, jest reżyserem i choreografem spektakli komediowych i dramatycznych, prowadzi warsztaty teatralno – pantomimiczne z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Występował na wielu festiwalach polskich i zagranicznych.    
         
  Dorota Drogosz  

Dorota Drogosz

   
  "Na TRE® trafiłam tzw. przypadkiem, kiedy uczestniczyłam w warsztatach rozwojowych - i zakochałam się w wibracjach od pierwszego ich poczucia. Dwa lata później poszłam na szkolenie do Eli Pakocy i to był jeden z najbardziej znaczących dni w moim życiu. Co mi dało TRE® ?- wprowadziło mojego ducha z powrotem do ciała. Pokazało, jak życie może się zmienić kiedy pozwalamy na emocje, kiedy mamy ich akceptację. Dzięki TRE® pozwoliłam sobie na swój własny proces, który trwa nadal, i który mnie zachwyca. Tak jak niezmiennie zachwycają mnie zmiany u klientów, którym – stosując metodę TRE® - mam zaszczyt towarzyszyć w ich procesie."    
         
  Agnieszka Kasina  

Agnieszka Kasina

   
  Z wykształcenia filolożka, specjalistka w zakresie funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Z organizacjami pozarządowymi związana od 2009 r. Prezeska Zarządu Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa, Prezeska Zarządu Związku Stowarzyszeń Dolnośląskiej Sieci Partnerstw Lokalnych Grup Działania, członkini Rady Naukowo-Społecznej LKP „Lasy Rychtalskie”. W swojej pracy odpowiedzialna jest za realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Partnerstwa Dobra Widawa w ramach PROW na lata 2014 – 2020, której jednym z celów wiodących jest wzrost integracji i potencjału społecznego w regionie. Aktywna działaczka na rzecz rozwoju lokalnego. Prywatnie żona i matka trójki synów.

   
         
 Aneta Strycharek  

Aneta Strycharek

   
  Doświadczony praktyk zarządzania, wieloletnia dyrektorka w jednej z polskich sieci hotelarskich odpowiedzialna za sprzedaż, zakupy i gastronomię. Specjalizuje się w zagadnieniach optymalizacji przychodów i kosztów w obiektach hotelarskich, budowaniem oferty sprzedażowej, tworzeniem planów sprzedażowych  hoteli. Z branżą hotelarską związana od 1997 roku. Twórca  między innymi programów motywacyjnych, standardów obsługi, programów naprawczych oraz systemu HACCP.    
         
         
Justyna Dębska  

 Justyna Dębska - Mikuła

   
  Z wykształcenia nauczycielka muzyki a z racji zainteresowań i pasji jubiler, projektantka i wykonawca biżuterii i małych form rzeźbiarskich. Entuzjastka podróży do miejsc nieoczywistych, fascynująca się sztuką i wzornictwem. Inicjatorka i koordynatorka lokalnych wydarzeń zrzeszających artystów i rzemieślników. Posiada doświadczenie pracy w wielokulturowym środowisku na stanowisku lidera grupy zdobyte podczas blisko 8-letniego pobytu za granicą. Jest absolwentką podyplomowych studiów menedżerskich ukończonych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Propagatorka zdrowego i zrównoważonego stylu życia we wszystkich jego aspektach. Nieustannie poszukująca autentyczności, piękna i harmonii.    
         
         
 Małgorzata Tomczyńska  

Małgorzata Tomczyńska

   
  "Po 36 latach pracy zawodowej, od 2 lat już nie pracuję zawodowo . Mam obecnie więcęj czasu , który mogę poświęcić rodzinie i sobie. Bardzo lubię wycieczki i podróże ,uwielbiam zwiedzać ciekawe zakątki w Polsce i na świecie. Dbam o aktywność  fizyczną, chodzę na jogę , aqua aerobik i nordik walking, które wszystkim bardzo polecam."
 
   
         
Aleksandra Łomińska  

Aleksandra Łomińska

   
  Pedagożka i wychowawczyni, emerytowana nauczycielka z 34 letnim stażem. Dumna mama piątki dorosłych dzieci (w tym trojaczki!). Ceniona społeczniczka i doświadczona organizatorka działań i  wydarzeń charytatywnych. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Obecnie pomaga w prowadzeniu rodzinnej firmy Wedco Polska i realizuje się artystycznie w papieroplastyce.    
         
 Sylwia Żurkiewicz  

Sylwia Żurkiewicz

   
  Ceniona fizjoterapeutka, praktykująca terapię powięziową i wisteralną oraz terapię misami dźwiękowymi. Propagatorka dobrego dotyku i pracy z wibracjami. Liderka i działaczka społeczna - organizatorka działań na rzecz integracji lokalnej społeczności ze szczególnym uwzględnieniem budowania relacji międzypokoleniowych. Jedna z założycielek zespołu "O Matko i Córko".
 

 

 

 

   
         
     

Anna Cichocka – Majchrzak

   
Anna Cichocka-Majchrzak  

 Pedagożka i wychowawczyni młodzieży, pomysłodawczyni i doświadczona organizatorka szeregu imprez, konferencji i wydarzeń służących zarówno edukacji jak i integracji społecznej. Wicedyrektorka ds. wychowawczych  Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu. Z powodzeniem działa zarówno w środowisku lokalnym jak i międzynarodowym - współpracując z  pracodawcami i placówkami edukacyjnymi w Niemczech, Czechach, Rosji i na Ukrainie. Organizatorka międzynarodowej wymiany młodzieży. Ceniona i przez młodzież i przez rodziców .   Więcej
   
         
  Katarzyna Stróżyńska  

 Katarzyna Stróżyńska, MBA

   
  Akredytowana coach ICF ACC, trenerka biznesu, magister sztuki. Praktyk w prowadzeniu i integracji zespołów. Posiadając wykształcenie artystyczne z powodzeniem korzysta ze sztuki - wzbogacając nowoczesny coaching biznesowy o narzędzia artecoachingu.

   
   .....    .....